Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 18:00 a So 10:00 - 12:00)

Výstroj na tělo Bauer nebo CCM ???

Nevíte si rady?

Jaroslav Chvátal, hokejový specialista

Napište mi dotaz
+420 720 038 338

Kategorie

Filtrovat produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty

10.7.2020

Jedna z dalších a hodně zmiňovaných otázek, se kterými se setkáváme na prodejně, ale také i v dotazech na mailu.

Obě firmy cpou ve svých výzkumných střediscích miliony, aby vytvořili tu nejlepší výstroj jak pro hráče top třídy, tak i pro nás - obyčejné smrtelníky, co se hokejem prostě baví a chtějí se cítit komfortně a zároveň bezpečně, protože druhý den jdou zase do práce. Našeho šefa nebude zajímat, že máte otřes mozku nebo zlomenou ruku ze zápasu, i když jste ten zápas rozhodli v prodloužení, takže je dobré rozumně vybírat.

Když to vezmeme od vrchu, tak u helem je to celkem jednoduché - pořiďte si takovou, která Vám prostě padne. Není moc jiných otravných věcí, než být hodinu na ledě, helma tlačí a cítíte tu bolest ještě když přijedete domů. Co se týče kvality - zde platí pravidlo: čím vyšší (dražší) model, tím je hlava lépe chráněna. Nicméně vyjímka potvrzuje pravidlo - ani ta nejdražší helma Vám nemusí na hlavu sednout. 

Chvátoš tip: CCM 310, CCM 50, Bauer Re-Akt 150, Bauer IMS 5.0 (cenová hladina 1000 - 4000,-).

Teď když se přesunu k výstroji na tělo (ramena, lokty, kalhoty, holeně), tak se dá odpovědět stejně jako u helmy: to co nám sedne. Samozřejmě tady je to trochu jiné než u helmy - čím vyšší (lepší) model u výstroje, tím je zajištěn mnohonásobně lepší komfort a ochrana. Co se týče ochrany, tak vyšší modely oceníte (a nešetřil bych) zejména u loktů a kalhot. Loket - pouze kost, která není obalena žádným svalstvem, takže při pádu na tvrdý led si odnesete, v lepším případě, pouze modřinu. Kalhoty - chrániče kyčlí a páteře. Padáte většinou na bok - kyčle, a sem tam se najde nějaký zákeřný protihráč bezmozek, a u mantinelu dostanete pár rychlých krosčeků do beder. Proto - neštřete na kalhotech a loktech. Ale už jen při zkoušení poznáte, že mít na sobě lokty a kalhoty dohromady za 2000,- je obrovský rozdíl v komfortu a mobilitě, než u součtu třeba 5000,-. Za tu dražší verzi budete rádi i po čase, jelikož se výstroj tak rychle "neamortizuje". 

Chvátoš tip: CCM Tacks 9060, CCM JetSpeed FT390, Bauer Vapor X2.9, Bauer Vapor 2X.

U vesty a holení je to jednodušší, ale stále platí pravidlo - musíte se cítit. Jelikož se bavíme o amatérské sféře, tak tady je to čístě na Vás, jak moc chcete být chráněni. Vyšší modely vest bývají těžší (neplatí pro Bauer Vapor), protože je tam těch ochranných prvků prostě víc. To samé platí i u chráničů holení. Z mého pohledu - CCM je mobilnější, ale obrázek si musí udělat každý sám.

Chvátoš tip: CCM Tacks 9060, CCM JetSpeed FT390, Bauer Vapor X2.9, Bauer Supreme 2S.

Co se týče takové obecnného rozřazení širší/užší nebo těžší/lehčí:

CCM Tacks - těžší, širší (ramena, kalhoty, holeně), delší + užší (lokty).

CCM JetSpeed - lehčí, užší (ramena, kalhoty, holeně), kratší + širší (lokty).

Bauer Supreme - těžší, širší (ramena, kalhoty, holeně), delší + užší (lokty).

Bauer Vapor - lehčí, užší, kratší (ramena, kalhoty, holeně), širší + kratší (lokty).

 

Snad jsme Vám nějak a trochu pomohl při rozhodování, ale přeci jenom je nákup výstroje něco jako koupě nového auta nebo kusu oblečení - nejdříve vyzkoušet a až pak vzít..

 

Chvátoš.

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete